czy da się szybko nauczyć języka obcego

Chcesz pogadać o szkole na serio? Pisz tu.

czy da się szybko nauczyć języka obcego

Postprzez polimag czwartek, 19 lutego 2015, 15:17

jak w temmacie - czy mozńa w kilka , np. 4 mieisące opanować chociaż podstawy obcego języka?
Gdzie warto zjeść w Krakowie http://www.lajkonik-pik.pl/pl/krakow ??  Lajkonik prawdę Ci powie. Sniadanie świeże, pożywne i zdrowe.
polimag

Re: czy da się szybko nauczyć języka obcego

Postprzez Catell wtorek, 24 lutego 2015, 15:20

da się, jasne, ale trzeba mieć sporo samozaparcia i dobrą motywację, no i i oczywiście dobrego nauczyciela :) i duzo duzo mówić, ćwiczyć, mówić :D ja w kilka miesięcy z poziomu podstawowego przeszlam na średni, uczyłam sie w Akademii jezykowej w Gdynii chyba przez 5 miesięcy!
Catell

Postprzez oliki niedziela, 1 marca 2015, 00:56

żeby dobrze sie nauczyc potrzeba kilku lat
oliki

Postprzez Delicja piątek, 20 marca 2015, 00:30

Oczywiście, że da się w 4 miesiące nauczyć podstaw obcego języka. Zwłaszcza, jeśli jest się bardzo zdesperowanym i zmobilizowanym.
Delicja

Postprzez oliki czwartek, 26 marca 2015, 12:32

Zależy do naturalnych predyspozycji człowieka. Czasami nawet kilka lat nie wystarczy, żeby nauczyć się nawet odmiany czasowników posiłkowych. Znam takie przypadki:)
oliki

Postprzez ssassanka środa, 1 kwietnia 2015, 15:48

Oliki ma rację, szybkość nauki języka obcego zależy od indywidualnych predyspozycji. Ja na przykład język angielski opanowałam bardzo szybko, natomiast języka niemieckiego uczyłam się przez kilka lat, ale wciąż z wielkim trudem porozumiewam się w tym języku.
ssassanka

Postprzez goral środa, 20 kwietnia 2016, 09:55

Jeśli masz talent do języków, dużo samozaparcia i jesteś pracowity, w 4 miesiące coś ogarniesz. Oczywiście nie będziesz w stanie konwersować swobodnie z innymi, ale na pewno dasz sobie radę w podstawowych sytuacjach językowych. Polecam metodę callana - jest właśnie taka, że szybko da się nauczyć mówić, nie tracąc czasu na żmudną naukę teorii i gramatyki.
goral

Postprzez karlow82 czwartek, 21 kwietnia 2016, 19:32

Myślałem, że najłatwiej uczyć się języka przed skończeniem 20 lat, ale moja mama miała dużo samozaparcia i zaczęła się sama w domu uczyć niemieckiego. Teraz przerabia ten podręcznik (używał go mój brat): http://www.wsip.pl/oferta/cykle/szkoly-ponadgimnazjalne/jezyk-niemiecki-szkoly-ponadgimnazjalne/motive-deutsch/. Jestem z niej naprawdę dumny!
karlow82

Postprzez Betty wtorek, 23 sierpnia 2016, 11:05

Jest dużo metod, które pozwalają szybko nauczyć się języka obcego - ja jednak wole uczyć się w swoim tempie i niczego nie przyspieszać. Podoba mi się dokładna nauka w moim własnym rytmie.
Betty

Postprzez Catell poniedziałek, 14 listopada 2016, 07:12

no wiecie, wg mnie najlepiej uczyć się w szkole językowej, bo samemu ciężko się zmotywować do tak szybkiej nauki języka. najlepiej szukać szkół z certyfikatami, genialne są te, które mahą swoje centra egzaminacyjne (np wiem, że krakowski Lincoln takie ma) - tam nauczą szybko i skutecznie jezyka
Catell

Następna strona

Powrót do Szkoła