O Subkulturach - ogólnie

O Subkulturach - ogólnie

Postprzez Akonityna środa, 26 sierpnia 2009, 14:32

Tak mnie tknęło po obejrzeniu wczorajszego odcinka Sądu Rodzinnego. Była emo dziewczyna, nieszczęśliwie zakochana i niby koleżanka miała jej pociąć twarz żyletkami... Ale okazało się, że ofiara się tnie, sretete itede, był też emo chłopak, który był w niej nieszczęśliwie zakochany, itepe... Dobra, nie chodzi mi o streszczenie odcinka, tylko o to, jak ludzie... Ekhem... "Normalni" patrzą na różne subkultury. I cóż, doszłam do wniosku, że wszyscy, którzy wyglądają inaczej niż reszta, są ŹLI. Bo emo się tnie, punk chla wódę, hipis pieprzy się z kim popadnie w imię pokoju na świecie, a metal odgryza głowy żywym nietoperzom.
A wy co o tym sądzicie? Spotkaliście się kiedyś z dyskryminacją, bo ubieracie się tak, a nie inaczej?
Severus <3 Draco <3 Źli, mhhhroczni sukinsyni <333
Uwaga, gryzę. I jestem zUa. Kurczę, tak w ogóle, to powinni mnie gdzieś zamknąć.
I ♥ Vampires!
Słucham ostrej muzyki. I jestem z tego dumna.
Akonityna
Administrator

Re: O Subkulturach - ogólnie

Postprzez posmakmetalu środa, 26 sierpnia 2009, 16:13

jestem zaliczana jeśli już do metali... i normalnie szok jak niektórzy potrafią dopiec...
rodzina... nie akceptuje mnie do tej pory<juz jakies 2 lata>
przyjaciele znoszą mnie, ale jak tylko idzie o to co słucham lub słychac muzykę z moich słuchawek to od razu się drą, żeby wyłączyc<ale jak oni lady gaga słuchają toja przecież nic nie mówię>
z innymi czasem sobie żartuje na temat kotów<ciekawe który lepszy byłby, albo czy lepiej smakuje z grilla czy gotowany> a ludzie to biorą na poważnie i potrafią jakiś głupot innym naopowiadac.
normalnie szok jak ludzie podchodzą do różnych subkultur
dramat :evil:
zło? nie używaj słów, których nie rozumiesz
miłość? nie używaj słów, których ja nie rozumiem
posmakmetalu

Postprzez rebelwithoutacause czwartek, 1 października 2009, 22:50

Od tego roku mam metala w klasie. Ogólnie wielka konsternacja, bo nie chodzi na religię, długie włosy, nie chce zmieniać glanów na trampki, chodzi ubrany na czarno, jest cichy i nie wykazuje chęci do nawiązania znajomości... W szkole mówią na niego Szatan, więc pokazywanie sobie znaku szatana (czy jak to się tam zwie, mały i wskazujący palec wysunięty xD) i szeptanie po cichu "Ave Szatan" gdy nie słyszał było na miejscu.

Minął miesiąc. Nawet nie zauważyłem kiedy zacząłem się z nim kumplować. Świetny i inteligentny facet, który zyskał już w oczach dziewczyn z klasy, które są pod wrażeniem jego sposobu wypowiadania się :P Jeśli już coś mówi, to mówi z sensem. Pozory mylą!
"Dream as if you'll live forever,
live as if you'll die today.
"
James Dean
rebelwithoutacause

Postprzez TerjeSnow piątek, 19 października 2012, 10:09

Dokładnie, nie oceniajcie ludzi po pozorach!
Tylko u nas produkty durex play w atrakcyjnych cenach!
TerjeSnow

Postprzez Jarumare wtorek, 22 marca 2016, 14:04

posmakmetalu napisał(a):jestem zaliczana jeśli już do metali... i normalnie szok jak niektórzy potrafią dopiec...
rodzina... nie akceptuje mnie do tej pory<juz jakies 2 lata>
przyjaciele znoszą mnie, ale jak tylko idzie o to co słucham lub słychac muzykę z moich słuchawek to od razu się drą, żeby wyłączyc<ale jak oni lady gaga słuchają toja przecież nic nie mówię>
z innymi czasem sobie żartuje na temat kotów<ciekawe który lepszy byłby, albo czy lepiej smakuje z grilla czy gotowany> a ludzie to biorą na poważnie i potrafią jakiś głupot innym naopowiadac.
normalnie szok jak ludzie podchodzą do różnych subkultur
dramat :evil:

Bo metale, to nazbyt charakterystyczna grupa. Jeżeli coś już wychodzi mocno poza zrozumienie, to nie jest to nic dobrego. Zauważ, że w wielu serialach, czy filmach. Jak już była jakaś dziewczyna to ubierała się normalnie, tylko z jakimś ciemniejszym makijażem. Ewentualnie jakieś przetarcia na spodniach i to wszystko.
Jarumare

Postprzez Betty czwartek, 5 maja 2016, 09:48

Nie należę do żadnej subkultury, bliski jest mi za to styl młodzieżowy jeśli chodzi o ubieranie się. Lubię zestawienie spódnicy do kolan z trampkami czy adidasami - tutaj http://tekstowy.net/styl-mlodziezowy-ni ... mlodziezy/ znalazłam inspiracje dla tego trendu. Nosząc w zimie kurtkę z kapturem, czapkę a'la papa smerf czuję się jakbym miała kilka lat mniej.
Betty

Postprzez Izzzka poniedziałek, 14 listopada 2016, 15:29

Mnie jakoś taki styl, o którym napisałaś nie przekonuję. Wolę klasykę bo w niej czuje się najlepiej
Izzzka

Postprzez Kozi sobota, 11 listopada 2017, 14:46

Wiem że ten post juz ma trochę lat, pewnie w tamtym okresie była mniejsza wrażliwość na takie zachowania. Teraz aż tak to ludzi nie drażni z tego co zauważyłem. Pamiętam jak była kiedyś nagonka na Nerdy, bo ktoś się dobrze uczył i interesował się technologią :D Teraz wręcz ludzie do tego dążą bo sport to nie wszystko :D
Kozi

Powrót do Subkultury