Bóle pleców

Re: Bóle pleców

Postprzez Izzzka poniedziałek, 14 listopada 2016, 15:30

Masaż jest dobry na plecy. Spróbuj
Izzzka

Postprzez Delicja wtorek, 29 listopada 2016, 14:46

Ja polecałabym basen. Zwłaszcza taki z biczami wodnymi.
Delicja

Postprzez danuśka środa, 30 listopada 2016, 21:43

A jeśli mimo wszystko ból pleców nie mija, warto by zajął się nimi ktoś profesjonalny, np: fizjoterapeuta. Pomoże on zlokalizować źródło bólu i skutecznym masażem porządnie je rozmasować. Fizjoterapeuci przy bólach pleców najczęściej korzystają z terapii manualnej i jej różnych narzędzi. W Krakowie na taki masaż można wybrać się do Centrum Fizjoterapii/Poradnia Rehabilitacyjna - Dokładny namiar na nich oraz więcej na temat terapii manualnej doczytacie tu: http://rehabilitacja-rst.pl/services/terapia-manualna-krakow/. Mają podpisaną umowę z NFZ, tak więc można wybrać się także ze skierowaniem.
danuśka

Postprzez Hades_Pan_Umarłych niedziela, 22 stycznia 2017, 23:41

Nie byłbym taki przekonany, czy aby na pewno wystarczy fizjoterapeuta. Bóle pleców mogą mieć bardzo różne przyczyny i przy niektórych fizjoterapia to może być za mało. Bywa, że pomóc może tylko dobry ortopeda, taki jak ten: ortopedia.poznan.pl/, który będzie potrafił właściwie zdiagnozować przyczyny bólu i w razie potrzeby wykonać profesjonalny zabieg.
Hades_Pan_Umarłych

Postprzez Kwiecień375 poniedziałek, 19 czerwca 2017, 11:59

Chyba nie powiem Ci nic odkrywczego, bo przy schorzeniach kręgosłupa ważny jest także wybór odpowiedniego materaca. Viscotherapy będzie dla Ciebie idealny. Taki materac jest wykonany z oddychającej pianki termoelastycznej, a ta zapewnia idealne podparcie kręgosłupa, niweluje ból, zmniejsza nacisk mięśni i poprawia krążenie krwi. Zobaczysz, że bardzo Ci pomoże odciążyć kręgosłup.
Kwiecień375

Postprzez zja wtorek, 11 lipca 2017, 09:11

Na pewno na takie bóle warto skorzystać z pomocy ortopedy i rehabilitacji, dodatkowo ja chodziłam jeszcze na magnetoterapię którą wykorzystuje sie przy leczeniu sportowcom kontuzji.Takie zabiegi są bardzo skuteczne, mi praktycznie od razu pomogły i mogę już normalnie funkcjonować.
zja

Postprzez Piramidka środa, 23 sierpnia 2017, 20:50

Masaż bardzo dobrze wpływa na kręgosłup. Często też niweluje bóle pleców. Ja regularnie chodzę na masaż klasyczny do salonu Magia dla Ciała http://www.magiadlaciala.pl/masaz-klasyczny . Mają super masażystów :D nie tylko pomaga mi zwalczyć uporczywy ból pleców ale także doskonale odpręża i relaksuje.
Piramidka

Postprzez Tacjan sobota, 16 września 2017, 23:07

Chodziłam do fizjoterapeuty(rehabilitant z Gdańska) bo też kiedyś miałam problemy z plecami i na szczęście mi pomogło.
Ostatnio edytowano niedziela, 15 października 2017, 00:48 przez Tacjan, łącznie edytowano 1 raz
Tacjan

Postprzez Perliczka czwartek, 21 września 2017, 15:15

Bóle pleców zdarzają się niezmiernie często,przyczyna takiego stanu może być źle dobrany materac.W łóżku spędzamy wiele godzin,ważne by robić to na dobrym materacu dobranym do naszych gabarytów,do naszych upodobań.Na stronie https://heveamaterace.pl/ znajdziemy sporo cennych informacji na temat rodzai materacy,jaki ,dla kogo będzie najlepszy i który z nich zminimalizuje nasze bólowe dolegliwości.
Perliczka

Postprzez Mdarek piątek, 22 września 2017, 09:04

Najczęściej bolą mnie plecy, gdy za długo jestem w jednej pozycji. W zależności od przyjętej pozycji, albo boli mnie kręgosłup lędźwiowy, albo szyjny. Częsta zmiana pozycji mi pomaga, a czasem muszę zażyć leki przeciwbólowe lub maści.
Pamiętaj, że w trudnej sytuacji szybka gotówka może być do Twojej dyspozycji.
Mdarek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie